Odense-Sorø

Resultater fra Etapeløbet Odense-Sorø.

Tak for et par forryegnde dage, hvor der blev stillet store karv til udholdenhed, og navigation, og ikke mindst til den humoristiske sans.

Her er resultaterne.

Link til diplom Odense - Nyborg

Link til diplom Korsør - Sorø

 

      Etapemarathon Lørdag Søndag
           
           
  1   Alex Pedersen 04.20.46 04.31.19
  2   Birgitte Langballe 05.55.44 06.54.15
  3   Bo Johansen 05.00.27 05.33.26
  4   Britt Drud Sørensen 05.25.06 06.20.45
  5   Britt Jørgensen 05.12.30 05.44.50
  6   Charlotte Poulsen 05.12.30 05.44.50
  7   Claus Batiste 05.12.30 06.18.33
  8   Claus Blaabjerg 05.12.30 05.44.50
  9   Dorthe Roslev 05.25.06 06.18.33
  10   Ella Lissner 05.12.30 05.44.50
  11   Hans Meulengracht 05.00.27 05.33.26
  12   Jane Steensberg 05.12.30 05.44.50
  13   Kathrine Frølich 05.00.25 05.32.31
  14   Katja Vedel 05.12.30 05.44.50
  15   Lene Louise Jensen 05.55.44 06.54.15
  16   Line Folsted Kallehauge 05.12.30 05.44.50
  17   Lone Friis 05.12.30 06.20.45
  18   Louise LøbeSmølfen Andersen 05.55.44 06.54.15
  19   Luise Gangergaard 05.12.30 05.44.50
  20   Michael Graabech 05.55.44  
  21   Michael Steen Jensen 05.12.30 05.44.50
  22   Ole Mortensen 05.00.27 05.44.50
  23   Peter Berg 05.12.30 05.44.50
  24   René Leth Christiansen 05.12.30 06.20.45
  25   Stig Kuhlman  05.25.06 06.20.45
  26   Søren Haugaard 05.12.30 04.31.19
           
           
      Helmarathon  Fyn    
           
           
  1   Mads Troelsgaard Olsen DNS  
  2   Peter Bromark 04.20.46  
           
           
      Halvmarathon Fyn    
           
           
  1   Charlotte Kurzmann Pelsen 02.04.01  
  2   Gitte Jensen 02.04.01  
  3   Trine Dydensborg 02.04.01  
           
           
           
      Helmarathon Sjælland    
           
  1   Claus Fischer 05.44.50  
  2   Elisabeth Vildhøj 05.44.50  
  3   Harry Cilleborg 05.55.55  
  4   Louise Blok 05.44.50  
           
           
           
           
      Halvmarathon Sjælland    
           
  1   Lars Jensen 02.49.55  
  2   Maj-Britt Steenbuch Falk 02.49.55  
  3   Betina Voss 03.02.22  
  4   Jan Kastrup Sørensen 03.10.01  

 

 

 Resultater Lørdag

 

  Etapemarathon Lørdag
       
       
1   Alex Pedersen 04.20.46
2   Birgitte Langballe 05.55.44
3   Bo Johansen 05.00.27
4   Britt Drud Sørensen 05.25.06
5   Britt Jørgensen 05.12.30
6   Charlotte Poulsen 05.12.30
7   Claus Batiste 05.12.30
8   Claus Blaabjerg 05.12.30
9   Dorthe Roslev 05.25.06
10   Ella Lissner 05.12.30
11   Hans Meulengracht 05.00.27
12   Jane Steensberg 05.12.30
13   Kathrine Frølich 05.00.25
14   Katja Vedel 05.12.30
15   Lene Louise Jensen 05.55.44
16   Line Folsted Kallehauge 05.12.30
17   Lone Friis 05.12.30
18   Louise LøbeSmølfen Andersen 05.55.44
19   Luise Gangergaard 05.12.30
20   Michael Graabech 05.55.44
21   Michael Steen Jensen 05.12.30
22   Ole Mortensen 05.00.27
23   Peter Berg 05.12.30
24   René Leth Christiansen 05.12.30
25   Stig Kuhlman  05.25.06
26   Søren Haugaard 05.12.30
       
       
    Helmarathon  Fyn  
       
       
1   Mads Troelsgaard Olsen DNS
2   Peter Bromark 04.20.46
       
       
    Halvmarathon Fyn  
       
       
1   Charlotte Kurzmann Pelsen 02.04.01
2   Gitte Jensen 02.04.01
3   Trine Dydensborg 02.04.01
       

  

Resultater Søndag.

Etapemarathon     Søndag
         
         
1   Alex Pedersen   04.31.19
2   Søren Haugaard   04.31.19
3   Kathrine Frølich   05.32.31
4   Bo Johansen   05.33.26
5   Hans Meulengracht   05.33.26
6   Britt Jørgensen   05.44.50
7   Charlotte Poulsen   05.44.50
8   Claus Blaabjerg   05.44.50
9   Ella Lissner   05.44.50
10   Jane Steensberg   05.44.50
11   Katja Vedel   05.44.50
12   Line Folsted Kallehauge   05.44.50
13   Luise Gangergaard   05.44.50
14   Michael Steen Jensen   05.44.50
15   Ole Mortensen   05.44.50
16   Peter Berg   05.44.50
17   Claus Fischer   05.44.50
18   Elisabeth Vildhøj   05.44.50
19   Louise Blok   05.44.50
20   Harry Cilleborg   05.55.55
21   Claus Batiste   06.18.33
22   Dorthe Roslev   06.18.33
23   Britt Drud Sørensen   06.20.45
24   Lone Friis   06.20.45
25   René Leth Christiansen   06.20.45
26   Stig Kuhlman    06.20.45
27   Birgitte Langballe   06.54.15
28   Lene Louise Jensen   06.54.15
29   Louise LøbeSmølfen Andersen   06.54.15
30        
         
         
    Halvmarathon Sjælland    
         
1   Lars Jensen   02.49.55
2   Maj-Britt Steenbuch Falk   02.49.55
3   Peter Olsen   02.58.43
4   Betina Voss   03.02.22
5   Jan Kastrup Sørensen   03.10.01