Fødselsdagsmarathon

Løb no 56 vores 4 års fødselsdagsløb, Ulriks No 300, og ikke mindst afslutningen på trippelen, havde vi jo store forventninger til, det var vi nok ikke alene om, men vi kan vist roligt sige at de alle blev indfriede.

Det er sjældent at Ulrik bliver mundlam, men det går han vist rundt og er i dag, og på alle de fine ord vi har fået fra rigtig mange løbere kan vi se at vores forventninger om at gøre en masse løbere glade, ved med ydmyghed at arrangere et lille socialt løb, med et godt depot, til en rimelig pris er indfriede.

Og meget mere end det.

Vores samarbejde med de nye løb Frydenlund Motionsevent i Langeskov og Hollufgaard Cannonball, gik også bare derudaf, det gentager vi da en anden gang håber vi.

Jeg nævnte nogle løbere før løbet der havde løbet rigtig mange løb i Fruens Bøge, det er vi fortsat ualmindeligt glade for, jeg ved godt at der var mange der også kunne være nævnt, og jeg fortsætter nok lidt til de næste løb med at fremhæve nogle.

 

I skal alle som een have tak for at I kom, det var med til at gøre denne tidlige forårsdag helt perfekt, husk at hvis du ikke kommer så er der ikke noget løb.

 

        Tid 1 Tid 2 Tid 3 I alt.   Klub
    Påske Tripple 1/2 Marathon - Link til Diplom
             
1   Kristian Cecil   01:27:30 01:28:51 01:26:54 04:23:15   OTK
2   Rasmus Gade Elm   01:35:30 01:36:15 01:36:12 04:47:57   The Geek Runner
3   Jesper B. Larsen    01:39:29 01:40:40 01:43:18 05:03:27   Aarhus 1900
4   Nikolaj Vium   01:31:44 01:48:54 01:42:54 05:03:32    
5   Lars Bo Christensen    01:47:41 01:57:20 01:50:14 05:35:15    
6   Lars Skovly   02:00:06 01:59:50 01:59:11 05:59:07   Årslev Løbeklub
7   Bjørk Bendixen   02:08:42 02:10:25 02:02:25 06:21:32    
8   Tina Margaret Larsen    02:09:13 02:10:42 02:02:24 06:22:19   Odense Runners
9   Claus Hamann Spillemose   02:38:04 02:34:24 02:33:34 07:46:02   Odense Runners
                   
    Påske Tripple 1/1 Marathon - Link til diplom
             
1   Kim Hammerich    03:37:16 03:40:28 03:30:56 10:48:40   Klub 100 Marathon Danmark
2   Allan Overby    03:52:50 03:52:15 03:39:53 11:24:58   Team Snegl 69, Højby
3   Claus Batiste   03:57:59 03:55:49 03:48:54 11:42:42    
4   Lue Tornbo Baastrup   03:52:50 04:04:12 03:48:59 11:46:01    
5   Morten And   03:54:04 03:57:57 03:56:09 11:48:10   Glødetramperne
6   Mirco Fischer -    04:10:30 03:57:38 04:20:35 12:28:43   Klub 100 Marathon Danmark
7   Hans Renkwitz    03:58:30 04:11:02 04:24:27 12:33:59   Rødekro Tri og Motion
8   Dorthe Roslev    04:10:30 04:23:56 04:27:52 13:02:18   Klub 100 Marathon Danmark
9   Jørn Jensen    04:31:38 04:39:58 04:34:36 13:46:12   OTK
10   Lene Thøgersen    04:38:22 04:39:05 04:31:18 13:48:45    
11   Ella Lissner    04:53:12 05:14:19 05:11:23 15:18:54   Odense Runners
12   Stig Kuhlman    04:53:12 05:14:19 05:11:23 15:18:54    
13   Christian Syversen    04:49:42  DNS  DNS DNF   Skechers Odense / Alianza Rosso
14   Alex Lundahl   04:20:56 04:36:36  DNS DNF   Klub 100 Marathon Danmark
                   
    1/2 Marathon - Link til diplom
  Tid          
                   
1   Mathias Greve   01:22:58          
2   Johan Knudsen   01:24:08          
3   Kristian Cecil   01:26:54          
4   Christian Handberg Clift   01:27:50          
5   Martin Skovly   01:28:54          
6   Martin Dollerup Nielsen   01:32:00          
7   Rasmus Gade Elm   01:36:12          
8   Martin Langebjerg Madsen   01:42:06          
9   Nanna Jørgensen   01:42:10          
10   Nikolaj Vium   01:42:52          
11   Jesper B. Larsen    01:43:18          
12   niels-henrik knudsen   01:44:00          
13   Thomas Rose Christensen   01:44:16          
14   Anders Risak   01:45:01          
15   Steffen Møllergård   01:48:35          
16   Brian Pedersen   01:48:38          
17   René Leth Christiansen   01:48:54          
18   Mette V. Clausen   01:49:01          
19   Klaus von Essen   01:49:26          
20   Lars Bo Christensen    01:50:14          
21   Johnny Nielsen   01:50:33          
22   Marianne M. Ragus   01:51:23          
23   Carl Kr. Nielsen   01:55:33          
24   Martin H Hansen   01:58:02          
25   Marie Josiasen   01:58:40          
26   Tove Johansen   01:59:09          
27   Martin Tygesen   01:59:10          
28   Lars Skovly   01:59:11          
29   Lone Boe   02:00:20          
30   Lennart Simonsen   02:00:25          
31   Jacob Brønning Rademacher   02:00:38          
32   Henning Hofmann Frederiksen   02:00:40          
33   Henrik Schultz   02:02:20          
34   Bjørk Bendixen   02:02:25          
35   Charlotte Klausen   02:04:54          
36   Tage Majgaard   02:04:54          
37   Jakob von Essen   02:05:39          
38   Henrik Johansen   02:05:59          
39   Anette Ronby   02:07:01          
40   William Bidstrup   02:07:01          
41   Jonas sejer    02:07:27          
42   Charlotte Boye   02:08:01          
43   Peter O Andersen   02:10:09          
44   Bertha Nørgaard   02:14:24          
45   Børge Wissendorf Jensen   02:15:14          
46   Claus Reinert   02:16:40          
47   Anne Marie Lindstrøm   02:16:59          
48   Carina Nørgaard Bertelsen   02:16:59          
49   Poul Erik Skælbæk   02:18:14          
50   Sten Virkelyst Nielsen   02:18:14          
51   Mette Kirstine Ernstsen   02:22:36          
52   Claus Hamann Spillemose   02:33:34          
    PETER BIDSTRUP    DNF          
    Rasmus Rose Christensen    DNF          
    Anne Christensen    DNS          
    Bo Nielsen    DNS          
    Kamilla Hoffmann Sørensen    DNS          
    Karina Staal    DNS          
    Lone Ellemann Pedersen    DNS          
    Mia L. Rasmussen    DNS          
    Morten Tychsen    DNS          
    Rene Byrgesen    DNS          
    Jonas Sejer.    DNS        
                 
                   
    1/1 Marathon - Link til diplom
  Tid          
1   Niels H Præstin   03:14:52          
2   Jacob Elhøj Nielsen   03:27:15          
3   Michael Kjærgaard   03:27:40          
4   Kim Hammerich    03:30:56          
5   Allan Overby    03:39:58          
6   Stefan Staarup Jeppesen   03:40:40          
7   Jan Gram   03:45:07          
8   Peter Lykke Olsen   03:47:33          
9   Ove Pedersen   03:48:44          
10   Lue Tornbo Baastrup   03:48:54          
11   Claus Batiste   03:48:58          
12   Hans Meulengracht   03:51:16          
13   Britt Jørgensen   03:53:57          
14   Brian Klausen   03:55:18          
15   Henning Baginski   03:55:30          
16   Torben Larsen   03:55:30          
17   Kevin Vilhelmen   03:56:09          
18   Michael  Jensen   03:56:09          
19   Morten And   03:56:09          
20   Morten Iversen   03:56:09          
21   Ole Bille   03:56:09          
22   Pia Hansson   03:56:09          
23   Ulrik Pihl   03:56:09          
24   Per Holm   03:59:30          
25   Kent Trøjborg Andersen   04:03:20          
26   Marianne Eliasen   04:06:39          
27   Linda Jørgensen Kempel   04:06:43          
28   Kim Langeskov   04:07:24          
29   Tanja Sørensen    04:07:33          
30   Jacob Andre Nielsen   04:08:44          
31   Steen Ronby   04:09:01          
32   Ian ortved   04:11:32          
33   Steen Christesen, Åbenrå   04:16:18          
34   Klaus Grønhøj   04:16:21          
35   Finn Danielsen   04:17:43          
36   Lars Hein   04:19:01          
37   Mirco Fischer   04:20:35          
38   Casper Hennie   04:21:16          
39   Nicky Krogsøe   04:22:39          
40   Hans Renkwitz    04:24:27          
41   Jeanette Mikkelsen   04:27:50          
42   Dorthe Roslev    04:27:52          
43   Lene Thøgersen    04:31:18          
44   Jørn Jensen    04:34:36          
45   Mark lLovatt   04:40:36          
46   Niels Sehested   04:45:21          
47   pia angelbo mortensen   04:54:31          
48   Annette gerding nielsen   05:04:01          
49   Christina Axlev   05:04:01          kerteminde motionsklub
50   Ella Lissner    05:11:23          
51   Stig Kuhlman    05:11:23          
    Jacob Stenger Jørgensen    DNF          
    Karl Duus Nielsen    DNF          
    Thomas Josiasen    DNF          
    Alex Lundahl    DNS          
    Christian Syversen     DNS          
    Claus Sørensen    DNS          
    Jesper Sørensen    DNS