7 Års Fødselsdagsmarathon og afslutning af triplen.

1.4.2018, vi holder Fødselsdagsmarathon.

Og afslutter den Fynske triple.

7 år, det er ved at være mange løb.

Vi holder som vanligt en fest denne dag og glæder os til at se jer alle.

 

    Halvmaraton Påsketrippel              
    Herrer Løb 1   Løb 2   Løb 3    
Nr.   Navn Frydenlund   Hollufgård   Fruens Bøge   Samlet tid
1   Henrik Jørgensen 01:26:31   01:29:18   01:28:36   04:24:25
2   Peter Laulund Rasmussen  01:31:58   01:35:00   01:35:55   04:42:53
3   Jonas Brinch Kyrstein 01:39:52   01:38:56   01:38:45   04:57:33
4   Jens Mogensen 01:51:29   01:50:00   01:44:09   05:25:38
5   Kim Rasmussen 01:59:29   01:53:42   01:53:54   05:47:05
6   Steffen Møllergård 01:57:09   01:55:44   01:55:44   05:48:37
7   René Leth Christiansen 01:55:35   01:54:03   02:01:03   05:50:41
8   Andreas Eriksen 02:09:18   02:02:06   01:56:32   06:07:56
9   Dennis Husted Sørensen 01:58:16   02:00:37   02:10:49   06:09:42
10   Thomas Jørgensen 02:02:32   02:05:44   02:10:36   06:18:52
11   Peter Olander 02:10:20   02:12:10   02:04:36   06:27:06
12   Jesper Nørgaard 02:18:19   02:15:44   02:14:44   06:48:47
13   Henning Hofmann Frederiksen 02:17:13   02:18:03   02:18:19   06:53:35
14   Henrik Johansen 02:24:00   02:26:00   02:26:05   07:16:05
15   Per Larsen 02:31:16   02:25:33   02:21:32   07:18:21
    Sebastian Roslev 02:09:41   DNF   02:11:10    
    Frank Sievers DNS   DNS   DNS    
    Jørgen Hillbrandt DNS   DNS   DNS    
    Kim Kyrstein DNS   DNF   DNS    
                   
    Halvmaraton Påsketrippel              
    Dame Løb 1   Løb 2   Løb 3    
Nr.   Navn Frydenlund   Hollufgård   Fruens Bøge   Samlet tid
1   Kristina Elkjær Jessen 01:37:13   01:36:19   01:38:40   04:52:12
2   Jane Laulund Dideriksen 01:50:02   01:47:13   01:50:35   05:27:50
3   Susie Pedersen 01:57:03   01:55:44   01:55:44   05:48:31
4   Trine Dydensborg 01:57:56   01:56:50   01:56:05   05:50:51
5   Kathrine Roug Andersen 01:59:02   01:56:45   01:56:09   05:51:56
6   Mette Kalum 01:58:21   01:57:46   02:01:27   05:57:34
7   Marianne Beyer 02:09:47   02:03:01   01:56:56   06:09:44
8   Heidi Tofterup Holdt 02:03:55   02:08:50   02:01:33   06:14:18
9   Tove Johansen 02:15:10   02:17:30   02:17:56   06:50:36
10   Pernille Marhauer 02:26:31   02:23:54   02:22:39   07:13:04
11   Hanne Kettner 02:26:31   02:23:54   02:22:39   07:13:04
12   Eva Larsen 02:31:16   02:25:33   02:21:32   07:18:21
    Lene Thøgersen DNS   DNS   DNS    
    Gitte Jensen DNS   DNS   DNS    
                   
    Maraton Påsketrippel              
    Herre Løb 1   Løb 2   Løb 3    
Nr.   Navn Frydenlund   Hollufgård   Fruens Bøge   Samlet tid
1   Allan Bjærge Poulsen 03:10:38   03:16:14   03:18:41   09:45:33
2   Carsten Friis 03:17:41   03:54:25   03:26:05   10:38:11
3   Lars Sørensen 04:00:30   04:14:00   04:15:46   12:30:16
4   Jonas Andersen 03:59:59   04:31:43   04:47:02   13:18:44
5   Christian Syversen 04:40:42   04:58:01   04:38:39   14:17:22
    Jonas Eriksen 04:52:59   DNS   04:47:02    
    Kristian Cecil  03:12:38   DNF   DNS    
    Kevin Vilhelmsen 04:12:15   DNF   04:17:45    
                   
    Maraton Påsketrippel              
    Dame Løb 1   Løb 2   Løb 3    
Nr.   Navn Frydenlund   Hollufgård   Fruens Bøge   Samlet tid
1   Camilla Pedersen 04:40:42   04:45:35   04:57:06   14:23:23
2   Dorthe Roslev 04:40:42   05:34:24   04:57:06   15:12:12
3   Lone Friis 05:02:07   05:34:24   04:59:24   15:35:55
                   
    Fruens Bøge Marathon - Diplom              
Nr.   Navn Tid            
    Fruens Bøge Marathon - Diplom  
1   Allan Bjærge Poulsen 03.18.41
2   Lars Keld 03.26.05
3   Carsten Friis 03.26.05
4   Katja Walther Bjerre 03.35.55
5   Lena Nørgaard 03.46.15
6   Lisbeth Billeskov Hansen 03.49.30
7   Ulrik Pihl 03.49.30
8   Peter Klaris 03.55.48
9   Michael høst 03.57.17
10   Claus Johansen 03.57.17
11   Thomas Larsen 04.07.01
12   Jens Rasmussen 04.08.15
13   Linda Jørgensen Kempel 04.08.15
14   Lars Viereck 04.11.53
15   Peter Kjeldmann 04.12.42
16   Lars Sørensen 04.15.46
17   Kevin Vilhelmsen 04.17.55
18   Sille V. P. E. Nielsen 04.30.00
19   Christian Syversen 04.38.39
20   Jonas Andersen 04.47.02
21   Jonas Eriksen 04.47.02
22   Jonas Hansen 04.47.52
23   Camilla Pedersen 04.57.06
24   Dorthe Roslev 04.57.06
25   Lone Friis 04.59.24
    Jørgen Hansen DNF
    Thomas Steenberg DNF
    Martin Hulgaard DNS
    Morten Iversen DNS
    Niels Bak DNS
    Kristian Cecil  DNS
                 
                   
                   
    Fruens Bøge ½ Marathon - Diplom
             
Nr.   Navn Tid            
   
         
1   Gregory Tour 01.26.03  
2   Morten Jeppesen 01.26.04  
3   Peter Bang 01.27.27  
4   Henrik Jørgensen 01.28.36  
5   Peter Laulund Rasmussen  01.35.55  
6   Christian Handberg Clift 01.36.45  
7   Michael Steenberg 01.37.23  
8   Sisse Bøgetoft 01.37.23  
9   Kristina Elkjær Jessen 01.38.40  
10   Jonas Brinch Kyrstein 01.38.45  
11   Louise Svennesen 01.42.02  
12   Kim Lorenzen 01.42.44  
13   Preben Martinusen 01.43.00  
14   Rickey Batman 01.44.08  
15   Jens Mogensen 01.44.09  
16   Torben Endal 01.49.27  
17   Brian Lunde Hansen 01.49.50  
18   Jane Laulund Dideriksen 01.50.35  
19   Jane Udenefternavn. 01.51.25  
20   Lennart Simonsen 01.52.59  
21   Kim Rasmussen 01.53.54  
22   Steffen Møllergård 01.55.44  
23   Susie Pedersen 01.55.44  
24   Trine Dydensborg 01.56.05  
25   Kathrine Roug Andersen 01.56.09  
26   Andreas Eriksen 01.56.32  
27   Marianne Beyer 01.56.56  
28   Hensirk Hansborg-Sørensen 01.57.01  
29   René Leth Christiansen 02.01.03  
30   Mette Kalum 02.01.27  
31   Heidi Tofterup Holdt 02.01.33  
32   Marko Jørgensen Andresen 02.02.22  
33   Peter Olander 02.04.36  
34   Kim Stewen 02.08.42  
35   Jesper Pedersen 02.08.42  
36   Thomas Jørgensen 02.10.36  
37   Dennis Husted Sørensen 02.10.49  
38   Sebastian Roslev 02.11.10  
39   Sebastian Roslev 02.11.10  
40   Frederik Marcus H. Rasmussen 02.11.22  
41   Camilla Nyborg 02.11.22  
42   Christian Ebdrup 02.13.10  
43   Jonas Moldow 02.13.20  
44   Stine Jørgensen Andresen 02.13.44  
45   Jesper Nørgaard 02.14.44  
46   Bibi Poulsen 02.15.02  
47   Tove Johansen 02.17.56  
48   Steen Rosager Poulsen 02.17.56  
49   Lone Rosager Poulsen 02.17.56  
50   Torben Jensen 02.18.00  
51   Tina Merete Nielsen 02.18.01  
52   Henning Hofmann Frederiksen 02.18.19  
53   Mette Rasmussen 02.18.54  
54   Mogens Rahbek 02.19.01  
55   Per Larsen 02.21.32  
56   Eva Larsen 02.21.32  
57   Vibeke Fisker 02.22.01  
58   Pernille Marhauer 02.22.39  
59   Hanne Kettner 02.22.39  
60   Evy Kandborg 02.23.18  
61   Henrik Johansen 02.26.05  
62   Niels Birch Mogensen 02.39.01  
63   Anne Marie Lindstrøm 02.44.54  
64   Karina Hansborg-Sørensen DNF  
65   Dina Martinusen DNF  
66   Frank Sievers DNS  
67   Jørgen Hillbrandt DNS  
68   Kim Kyrstein DNS  
69   Lene Thøgersen DNS  
70   Gitte Jensen DNS  
71   Heidi Tofterup Holdt DNS  
72   Henrik Skov DNS  
73   Lene Beck DNS  
74   Thomas Willert DNS  
75   Allan Juhl Nielsen DNS