Løvfaldsmarathon

Løvfaldsmarathon blev et helt fantastisk løb i Fruens Bøge. Der var et par regndråber lige inden start, men det varede ikke længe før solen brød igennem og vi havde den klareste blå himmel, og efterårssolen skinnede over et stort felt.

Jeg løb mit Marathon nummer 200 på denne smukke dag hvor alle var i flot humør og hvor jeg blev fejret langt mere end jeg kunne forvente, tusind tak til alle, ingen nævnt og ingen glemt.

Og alligevel tak til Tina ungerne og the usual suspect for hjælpen med løbet, det var storslået.

 

    Hel Marathon Tid    
           
1   Søren Kuhlmann 03.27.55    
2   Bo junker 03.27.58    
3   Lars Keld 03.29.54    
4   Thomas Steenberg 03.29.54    
5   Jesper Hahn Jensen 03.31.00    
6   Morten Axø 03.32.01    
7   Per Jakobsen 03.32.12    
8   Kristian Cecil 03.34.21    
9   Kim Hammerich klub 100 03.35.20    
10   Torben Hermansen 03.35.30    
11   Ib Jensen 03.38.35    
12   Steen Karlsen 03.43.41    
13   Ulrik Pihl 03.45.27    
14   Lena Nørgaard 03.45.34    
15   Jørgen Jakobsen 03.45.39    
16   Torben Larsen 03.46.10    
17   Jesper Witte 03.54.30    
18   Lars Svaneberg Tuxen 03.54.47    
19   Ricky Andersen 03.54.47    
20   Alllan Overby 03.55.49    
21   Carsten Friis 03.55.49    
22   Morten And 03.55.49    
23   Troels Nielsen 03.56.01    
24   Jesper Klysner Sørensen 04.00.52    
25   Lisbeth Billeskov Hansen 04.06.52    
26   Karl Nielsen 04.07.06    
27   Henrik Skaarup Nielsen 04.12.16    
28   Susanne Gravesen 04.12.23    
29   Karin Eriksen 04.16.29    
30   Linda Kempel 04.16.29    
31   Sten Christensen 04.17.42    
32   Kent T. Andersen 04.17.46    
33   Kevin Vilhelmsen 04.17.46    
34   Lars Troelsen 04.18.40    
35   Mette Brinck 04.19.47    
36   Susanne Brüchle Kodal 04.19.47    
37   Pia Marcussen 04.21.11    
38   Rikke Haulrik Ruby Nissen 04.21.11    
39   Alex Lundahl 04.30.00    
40   Camilla Pedersen 04.30.00    
41   Mille Hjelt Pedersen 04.30.00    
42   Jane Steensberg 04.30.44    
43   Michael Steen Jensen 04.30.44    
44   Dorthe Roslev 04.32.27    
45   Jørn Jensen  OTK 04.33.42    
46   Britt Drud Sørensen 04.45.27    
47   Claus Batiste, Fjordager I.F. 04.47.00    
48   Jeanette Mikkelsen 04.47.00    
49   Mogens Hinrichsen 04.47.00    
50   Marianne Eliasen 04.47.01    
51   Nicky Krogsøe 04.47.01    
52   Niels Sehested 04.55.39    
53   Christian  Eliasen 04.59.38    
54   Svend Åge Rasmussen 04.59.40    
55   Claes Adel 04.59.45    
56   Peter Klarlund 05.09.08    
57   Ella Lissner 05.12.46    
58   Christian Syversen DNF    
59   Ole Hindse Madsen DNF    
60   Steen Christesen, Åbenrå DNS    
    Ulla Marie Steffensen DNS    
           
           
    HalvMarathon      
           
           
           
1   Frederik Marcus Hestbjerg Rasmussen 01.27.16    
2   Brian Pedersen 01.33.29    
3   Henrik Aagaard 01.35.13    
4   Ole Kring Tannert 01.39.27    
5   Jens Mogensen 01.39.41    
6   Hans renkwitz 01.42.36    
7   Jørgen Hillbrandt 01.47.15    
8   Leif Hesselvig 01.48.06    
9   Heidi Philipp 01.49.15    
10   Jan Hollmann 01.49.15    
11   Niels Rossen 01.49.43    
12   Chrissie M. Andersen 01.49.44    
13   Jan Leth 01.50.47    
14   Simon Søndergård 01.50.49    
15   Steffen Møllergård 01.52.03    
16   Susie Pedersen 01.52.03    
17   Jørgen Thomsen 01.53.53    
18   Heidi Helena Olsen 01.54.15    
19   René Leth Christiansen 01.54.56    
20   Martin Jørgensen 01.55.32    
21   Gert Larsen 01.55.47    
22   Gitte Jensen 01.55.47    
23   Stig Danielsen 01.55.47    
24   Iben Karlsen Monie 01.55.54    
25   Heini Vogn 01.56.15    
26   Camilla Enggaard 01.56.37    
27   Marianne Beyer 01.56.50    
28   Kim Rasmussen 01.56.51    
29   Dorthe Nørregaard 01.56.54    
30   Morten Beyer  01.56.57    
31   Mette Hesselvig 01.57.10    
32   Karen Gad Svendsen 01.57.49    
33   Ulla Due Lange 01.57.49    
34   Jesper Olsesen 01.58.00    
35   Malthe Mellerup Olsen 01.58.01    
36   Trine Dydensborg 01.58.37    
37   Id Bohn 01.59.30    
38   Martin Larsen 01.59.30    
39   Charlotte Kurzmann Pelsen 01.59.34    
40   PETER OLANDER 02.00.45    
41   Jan Wolff 02.04.04    
42   Maria Boy Birch 02.06.28    
43   Helle Steenberg 02.06.53    
44   Henning Hofmann Frederiksen 02.06.53    
45   Maud Hjortshøj 02.07.03    
46   Marianne Pallisgaard 02.08.56    
47   Kenneth Hansen 02.09.20    
48   Bibi Poulsen 02.09.37    
49   Bo Darling 02.10.00    
50   Rikke B. Rødgaard 02.10.00    
51   Charlotte Steenskov 02.10.01    
52   Carl Kr. Nielsen 02.11.24    
53   Pia Holst 02.12.34    
54   Anita Witte 02.13.45    
55   Lone Friis 02.19.49    
56   Hanne Villadsen 02.22.00    
57   Hanne Kettner 02.24.55    
58   Bo Brøndserud 02.25.19    
59   Vips Jo Frank 02.25.36    
60   Karin Klaussen 02.25.43    
61   Anne Marie Lindstrøm 02.26.00    
62   Jesper Wolf Kaster 02.33.18    
63   Henrik Nygaard Guttesen 02.34.00    
64   Theresa Guttesen 02.34.00    
65   Lene Beck 02.34.53    
66   Puk Paarup 02.38.01    
67   Peter Bidstrup 02.41.02    
68   Pernille Marhauer 02.53.54    
69   Henriette Johannsen DNS    
70   Jan Falkenquist DNS    
71   Karsten Jensen, IAM DNS    
72   Rasmus Juhl DNS    
73   René Ørsig Hansen DNS    
74   Stefan Stade DNS    
75   Thomas Heinmann DNS