Lillelueaftensmarathon kl 10, også med grupper

Resultater fra Lillejuleaftensmarathon.

Det belev en enestående afslutning på et fantastisk løbeår i Fruens Bøge.

Vi er glade for at arrangere løb for så mage glade og friske løbere, vi takker også for den konstante opbakning til løbet.

    Marathon - Link til diplom    
Nr.   Navn   Tid
1   Kim Hammerich   03.28.44
2   Sebastian Robsahm   03.28.44
3   Bjarne Østergaard   03.29.31
4   Martin L. Madsen   03.39.40
5   Martin Hulgaard   03.40.05
6   Kristian Cecil   03.46.01
7   Bo junker   03.46.35
8   Charlotte Christensen   03.46.44
9   Carsten Lunderskov   03.46.50
10   Kasper Møller   03.47.23
11   Mathias Christensen   03.47.45
12   Jesper Thygesen   03.48.21
13   Steen Christesen   03.55.59
14   Ole V. Eriksen   03.56.01
15   Linda J. Kempel   03.56.07
16   Hans Renkwitz   03.56.10
17   Peder Jakobsen   03.57.18
18   Morten And   03.59.01
19   Ulrik Pihl   03.59.01
20   Hans Meulengracht   04.05.00
21   Lue Baastrup   04.05.34
22   Allan Overby   04.08.36
23   Søren Skjødt   04.09.06
24   Mikkel Bro   04.10.54
25   Carsten Friis   04.11.46
26   Ian Ortved   04.11.46
27   Kevin Vilhelmsen   04.11.46
28   Ricky Andersen   04.11.46
29   Mads Bonde   04.17.00
30   Jørgen Thomsen   04.19.40
31   Mikkel Hjortshøj   04.23.14
32   Gitte Jensen   04.29.25
33   Jeanette Mikkelsen   04.29.25
34   Marianne Eliasen   04.29.31
35   Nicky Krogsøe   04.29.33
36   Claus Batiste   04.33.49
37   Karen B. H. Andersen   04.34.40
38   Christian Syversen   04.34.46
39   Anders Risak   04.36.46
40   Christian  Eliasen   04.45.39
41   Sille V. P. E. Nielsen   04.45.39
42   Lone Boe   04.50.00
43   Jørn Jensen   04.51.22
44   Alex Lundahl   04.52.16
45   Jesper Carls   04.53.54
46   Lars C. Wolff   04.59.10
47   Morten H. Hansen   04.59.57
48   Peter Klarlund   05.01.23
49   Pia A. Mortensen   05.02.02
50   Stig Kuhlman   05.12.22
51   Ella Lissner   05.12.22
52   Camilla Pedersen   DNF
53   Steen Ronby   DNF
54   Thomas Rose Christensen   DNF
55   Brian Larsen   DNS
56   Christian Grevelund   DNS
57   Henning Gertz Pedersen   DNS
58   Katja Ingeborg Fynbo Andreasen   DNS
         
    ½ Marathon - Link til diplom    
Nr.   Navn   Tid
1   Christian H. Clift   01.29.30
2   Martin D. Nielsen   01.29.30
3   Carsten Malling   01.29.33
4   Sisse simonsen   01.35.30
5   Lasse Kristoffersen   01.38.56
6   Anders W. Nielsen   01.40.39
7   Lene Andreassen   01.41.34
8   Stefan Jeppesen   01.41.34
9   Daniel B. Pedersen   01.42.32
10   Lars Mose   01.43.15
11   Mia M. Harly   01.43.39
12   Christina Nellemann   01.43.40
13   Thomas Nielsen   01.43.40
14   Torben Larsen   01.44.30
15   Lars Bo Hansen   01.45.16
16   Mette Brabdt   01.45.16
17   Søren Valentin   01.47.04
18   Annette Holm   01.48.01
19   Birgit Andersen   01.49.22
20   Heidi Have   01.49.22
21   Kim N. Andreasen   01.49.26
22   Polenz Gohlke   01.51.29
23   Rasmus R. Christensen   01.53.52
24   Else M. Sørensen   01.54.06
25   Tine Rosenlund   01.54.06
26   Henriette Johannsen   01.54.30
27   Rasmus N. Jensen   01.54.59
28   Mathias B. Jensen   01.55.34
29   Martin Skriver   01.55.38
30   H. C. Hansen   01.55.47
31   Martin Jørgensen   01.56.06
32   Tobias Ejlersen   01.56.06
33   Jeanettte Lindevang   01.57.51
34   Kasper Frydendal   01.57.51
35   Steffen Møllergård   02.01.11
36   Lene Beck   02.01.13
37   Henning H. Frederiksen   02.01.54
38   Tove Johansen   02.02.08
39   Mille Hjelt   02.04.20
40   Maud Hjortshøj   02.04.21
41   Ida V. Sørense    02.04.30
42   Christina S. Skovgaard   02.04.40
43   Henrik Johansen   02.05.41
44   Puk Paarup   02.06.01
45   Morten Spangaard   02.06.02
46   René L. Christiansen   02.08.01
47   Lene Thøgersen   02.10.20
48   Bo Darling   02.11.12
49   Claes Adel   02.11.12
50   Laila Hansen   02.11.12
51   Claus Junge   02.12.53
52   Susanne Nielsen   02.12.53
53   Frank D. Kristensen   02.15.01
54   Jan Hansen   02.16.58
55   Rasmus Jørgensen   02.21.01
56   Niels B. Mogensen   02.23.01
57   Peter O. Andersen   02.31.57
58   Andreas   DNF
59   Sofie BT   DNF
60   Vips Jo Frank   DNF
61        
62        
         
    Børneløb - Link til diplom    
1   Matilde Willberg    30.27
2   Victor Hansen    31.50
3   Niclas Hansen    25.50
4   Regitze Kuhlmann Jensen    32.00
5   Marius Kuhlmann Jensen    31.50
6   Lærke Syversen    28.03
7   Otto Handberg Clift    26.02
8   Holger Handberg Clift    39.00
9   Malte Rosengreen Borg 2,5 km    18.31
10   Johan Leth Christiansen    33.15
11   Jakob Leth Christiansen    29.35
12   Caroline Aslerin    30.27
13   Daniel Eliasen    28.47
14   Johanne Vilhelmsen    35.10
15   Julie Eliasen    31.30
16   Amalie Klinkby    35.25
17   Emil Gommesen    37.45
18   Magnus Sørensen    37.43
19   Freja Sørensen    37.43
20   Gry Sønderskov Kristensen    29.47
21   Anton Sønderskov Kristensen    33.10