LILLEJULELAFTEN JUUBII

 Lille Juleaften Marathon og 1/2

Kære alle, det blev en forrygende afslutning på 2017.

Der var løbere fra nær og fjern, og de var løbere på alle niveauer og man kan vist sige at alle nuancer af løbere blev repræsneteret, der var de meget hurtige, som vi ønsker tillykke med de meget flotte tider, imponerende.

Der var dem der hyggede max, og for hvem tiden nok mest handlede om væresammentid, og så var dem der gav sig god tid og hyggede sig med alle dem de mødte.

Vi bestemmer ikke hvilken kategori I tilhører, det gør I selv, men èn ting er helt sikkert, også ved løbene i 2018 er alle velkommen til at løbe i Fruens Bøge uanset niveau, bare I synes det giver en eller anden form for mening for jer. 

Og så var der børnene der som vanligt fik alles smil fem på læberne, de var bare for seje, og det er en kæmpe fornøjelse at have dem med.

Vi takker for et formidabelt år og ønsker jer alle rigtigt godt Nytår.

Vi takker endnu en gang alle hjælperne både de officielle og dem der bare giver en hånd med, uden jer intet løb.

KH Tina Racedirektor, og Kevin.

         
    Lillejuleaften Marathon og halv start klokken 10  
         
         
    Navn Tid  
         
     Link til diplom    
         
1   Morten Iversen 02.56.10  
2   Jens Holm 03.12.48  
3   Bjarne Østergaard 03.16.17  
4   Kristian Cecil 03.17.56  
5   Jan Jakobsen 03.26.40  
6   Kim Hammerich klub 100 03.29.17  
7   Alan Copp 03.30.34  
8   Martin Ohlsen 03.30.34  
9   Lars Keld 03.32.16  
10   Thomas Andersen 03.37.08  
11   Thomas Steenberg 03.37.08  
12   Ulrik Pihl 03.38.10  
13   Jacob Brobæk Kiær 03.41.06  
14   Morten Christensen 03.45.12  
15   Ane Marie Veggerskilde 03.46.02  
16   Allan Overby 03.47.17  
17   Ricky Andersen 03.47.17  
18   Jesper Klysner Sørensen 03.50.37  
19   Lena Nørgaard 03.50.44  
20   Mathias Møller Vous 03.51.16  
21   Jens Mogensen 03.52.23  
22   René Thomassen 03.53.10  
23   Afrim Zeneli 03.55.00  
24   Lars Skovly 03.56.20  
25   Ole Toft 03.56.40  
26   Søren Lund 03.56.40  
27   Lars Jensen 03.57.30  
28   Mette Høirup 04.04.47  
29   Mikkel Hjortshøj Haastrup 04.05.07  
30   Keld Willberg 04.06.35  
31   Lisbeth rose Billeskov hansen 04.07.30  
32   Peter Møller 04.07.30  
33   Ryan Vinbech 04.14.35  
34   Alex Lundahl 04.19.58  
35   Jørgen Thomsen 04.28.09  
36   Christian Syversen 04.35.12  
37   Camilla Pedersen 04.35.58  
38   Ib Jensen 04.35.58  
39   Lars Troelsen 04.35.58  
40   Lars Nebel møller 04.42.03  
41   Rikke Bjerrum Thomsen 04.42.03  
42   Jørn Jensen 04.44.19  
43   Jens Buhl Christensen 04.49.41  
44   Karin Eriksen 04.49.41  
45   Sanni Kristensen 04.49.41  
46   Lona Friis 04.52.59  
47   Peter Sonne 04.53.17  
48   Peter Klarlund 05.01.47  
49   Ella Lissner 05.30.22  
50   Stig Kuhlman 05.30.22  
51   Brian Conradsen DNF  
52   Erik Melchior Enggaard DNF  
53   Mogens Rahbek DNF  
54   Nicky Krogsøe DNF  
55   Anders Tørrild DNS  
56   Kirsten Kofoed DNS  
57   Kristian Dürr Larsen DNS  
58   Martin Hulgaard DNS  
59   Michael Merrild DNS  
60   Peter Agertoft Schuldt DNS  
61   Sabrina Lock DNS  
62   Vibeke Fisker DNS  
         
         
    Halv - Link til Diplom    
         
1   Henrik Jørgensen 01.29.15  
2   Brian Pedersen 01.31.09  
3   Sisse bogetoft 01.33.38  
4   Peter Albertsen 01.33.52  
5   Mia Lichtenstein 01.35.58  
6   Michael Steenbeg 01.37.44  
7   Christian H. Clift 01.38.45  
8   Jan Rasmussen 01.43.28  
9   Christina Skarø 01.43.32  
10   Christina Nellemann Holmgård 01.44.15  
11   Jeanette Lindevang 01.45.21  
12   Thomas Nielsen 01.46.38  
13   Peter Jøhnk 01.47.33  
14   Frederik Laugesen 01.49.00  
15   Allan Høveghoff 01.49.35  
16   Frederik Rathje 01.49.37  
17   Mette Kalun 01.50.36  
18   Steffen Møllergård 01.50.49  
19   Sussi Pedersen 01.50.49  
20   Julie Mie Madsen 01.51.21  
21   Anette Lander 01.52.22  
22   Charlotte Bülow De Lisser 01.53.13  
23   Nils Aaskov 01.53.21  
24   Signe Inglev 01.53.29  
25   Rikke Gohlke 01.53.38  
26   Bent Schwartz 01.54.00  
27   Birgitte Schwartz 01.54.00  
28   Lars Bo Hansen 01.54.03  
29   Heidi Have 01.54.33  
30   Rikke Stærke Pedersen 01.55.15  
31   Søren Skjødt 01.55.21  
32   Marianne Beyer 01.55.24  
33   Camilla Enggaard 01.57.23  
34   Martin Jørgensen 01.57.31  
35   Mikkel Bro 01.57.32  
36   René Leth Christiansen 01.58.01  
37   Vivian Aamann 01.58.25  
38   Morten Laugesen 01.58.35  
39   Pernille Laugesen 01.58.35  
40   Lene andreasen 02.01.38  
41   Tine Rosenlund 02.01.38  
42   Karina Olsen 02.02.15  
43   Kim R. Hansen 02.02.30  
44   Elise Niielsen 02.05.13  
45   Søren Ravn 02.05.47  
46   Helle Poulsen 02.06.03  
47   Jesper Nørgaard 02.07.15  
48   Henning Hofmann Frederiksen 02.08.45  
49   Pernille Marhauer 02.09.34  
50   Carsten Friis Larsen 02.10.20  
51   Pia Holst 02.12.49  
52   Rene Falk Kristensen 02.14.10  
53   Gitte Stærke Pedersen 02.16.10  
54   Dorte Johannessen 02.18.48  
55   Jan Pedersen 02.21.20  
56   Connie Pedersen 02.27.50  
57   Desirée Kuhlman 02.40.00  
58   Mia Seistrup 02.40.00  
59   Vibeke Jo Frank 02.45.44  
60   Lene Beck 03.02.12  
61   Carsten Malling DNF  
62   Mette Steenberg DNF  
63   Hanne Jensen DNS  
64   Ida Bohn DNS  
65   Katrine Thomsen DNS  
66   Thomas Lindevang GIK  

 

 

    Halv Kl 12.00 - Link til Diplom  
       
       
1   Claus Mathiasen 01.24.27
2   Henrik Jørgensen 01.26.45
3   Peter Pedersen 01.32.24
4   Henrik Aagaard 01.37.51
5   Mads Berendtsen 01.46.57
6   Poul Henning Fløjborg 01.48.00
7   Tobias Ejlersen 01.50.05
8   Jette Fløjborg 01.51.41
9   Line Kragebær 01.51.41
10   Jørgen Hillbrandt 01.51.48
11   Anita Seest Pedersen 01.52.43
12   Christen Mortensen 01.53.10
13   Stine Berg 01.53.50
14   Johnny Johansen 01.54.00
15   Kevin Monie 01.56.25
16   Jonas Thorndahl 01.56.30
17   Signe A. Rønde Kristensen 01.56.37
18   Iben Monie 01.56.46
19   Trina Dahl 01.57.00
20   Jan Leth Teisen 01.57.02
21   Katrine Leth Teisen 01.57.02
22   Henrik Poulsen 01.59.29
23   Jan Wolff 02.00.45
24   Peter H. Jensen 02.01.00
25   Gert Larsen 02.02.00
26   Stig Danielsen 02.02.00
27   Kaj Christian Kristensen 02.03.34
28   Marianne Pallisgaard 02.05.21
29   Nils jul larsen 02.05.21
30   Jacob Lycke-Hjul 02.08.00
31   Malthe Olsen 02.09.52
32   Jesper Heibøl 02.09.52
33   PETER OLANDER 02.12.19
34   Marianne Rasmussen 02.14.21
35   Sander Vitus Møller 02.14.21
36   H.C. Hansen 02.19.27
37   Frank Dall Kristensen 02.19.37
38   Puk Paarup 02.21.20
39   Leo Frantzen 02.25.47
40   Anne Marie Frantzen 02.30.51
41   Mie K. Nielsen 03.04.17
42   Steffen Hansen 03.04.17
43   Jan Frydenborg SG-Atletik DNS
44   Jan Hollmann DNS
45   Julie Jørgensen DNS
46   Margrethe Frydenborg FIT 4 RUN.dk DNS
47   Martin Pedersen DNS
48   Maud Hjortshøj DNS

 

  

 

 

Børneløb - Link til Diplom

         
Alberte Malling 10 år   00.11.30   2 km
Alfred Skarø Skovgaard   01.30.00   12 km
Alma Lindholm 3 år.   00.46.00   2 km
Anna-Bell Lahrmer Løkkegaard 4 år
  00.21.00   2 km
Anton 12 år   00.08.33   2 km
         
Frederik Brøchner Pedersen, 5 år
  00.19.45   2 km
Gry 10 år   00.11.45   2 km
Holger Hanbjerg Klift 9 år   00.43.50   8 km
Ida Skarø Skovgaard   01.30.00   12 km
Julian Lahrmer Løkkegaard 6 år
  00.25.00   4 km
Malik Silas Witte 8 år   00.11.13   2 km
Marie Ravn 12 år   00.44.20   8 km
Marius de Claville Knudsen 6 år
  00.25.00   4 km
Mia Jensen-Pedersen 9 år   00.16.00   2 km
Otto Hanbjerg Klift 12 år   0.34.00   9 km
Tobias Søndergaard Pedersen, 9 år
  00.10.00   2 km
         
Victor Sander Witte 4 år   00.17.33   2 km
Ditte Brunkær 7 år   00.30.00   4 km
Mathias Brunkær 3 år   00.37.00   2 km